Черно море спечели с 3:1 гостуването на Локомотив (Пловдив) от 17-ия кръг на "А" група. По този начин носителят на Купата на България се върна на победния път, след като преди седмица допусна домакинска загуба с 1:2 от "Ботев" (Пловдив). "Моряците" на Никола Спасов събраха 24 точки и изместиха Славия от петото място, докато Локомотив (Пловдив) остава с 21 точки на седмата позиция.

В герой за "моряците" днес се превърна Мехди Бурабия. Бившият играч на "смърфовете" вкара две попадения в мача - в 39-ата минута след подаване отдясно на Стефан Станчев, и във втората минута на добавеното време от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Илиян Йорданов срещу Педро Еуженио. Голмайсторът Матиа Курьор пък откри в 7-ата минута и така варненци зарадваха тримата си свои фенове, заели места в сектора за гости на "Лаута".

"Смърфовете", които доминираха през по-голямата част от двубоя, имаха сили само за един гол. Отбеляза го Зоран Балдовалиев в 57-ата минута.

Като грешници за Локомотив днес могат да бъдат определени Дани Кики и Илиян Йорданов, пропиляли няколко изгодни положения пред Георги Китанов.

Домакините не съумяха да отбележат и в последния четвърт час, когато играха срещу 10 човека. В 75-ата минута съдията Станислав Тодоров изгони Стефан Станчев за втори жълт картон, но и това не помогна на "смърфовете".

Неприятното за "черно-белите" е, че в срещата се контузиха Йоан Ласиман и Игнат Дишлиев, а заявеният да започне титуляр Кирил Котев получи травма на загрявката.

Мачът по минути ТУК!

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Матиа Курьор (7), 0:2 Мехди Бурабия (39), 1:2 Зоран Балдовалиев (57), 1:3 Мехди Бурабия (90+2-дузпа)