Пропадането на Олимпик (Лион) продължава. "Хлапетата" паднаха у дома от Монпелие с 2:4 в първи мач от 15-ия кръг на френската Лига 1. Това беше трето поредно поражение за тима, воден от треньора Юбер Фурние. Преди седмица Олимпик загуби от Ница с 0:3 в първенството, после отстъпи на "Жерлан" с 1:2 на белгийския Гент и отпадна от Шампионската лига. Слабата серия почти сигурно ще коства и главата на Фурние.

Още в 8-ата минута Максим Гоналон от домакините си отбеляза автогол за 0:1, а Родрик Нинга покачи на 0:2 само 3 по-късно. В 14-ата минута Алекс Лаказет намали резултата - 1:2. След почивката Монпелие се възползва от разредената отбрана на "хлапетата" и дръпна с отчайващото 1:4. Отново Нинга беше точен в 48-ата минута за 1:3, в 80-ата пък Сюлейман Камара също прониза стража Антони Лопес.

Силите на Олимпик стигнаха само да направят поражението си по-почетно. Точен беше Рашид Гецал в 84-ата минута.
След това поражение "хлапетата" изостанаха жестоко на лидера ПСЖ. Те имат 25 точки, а столичани са с 38 и мач по-малко.