Лудогорец разби Берое с 5:0 в първия мач от 17 кръг на „А“ група. Вандерсон вкара два гола, а Кешеру се отличи с едно попадение и две асистенции. На три пъти гредите помогнаха на вратаря на гостите Илко Пиргов.

Домакините имаха надмощие от самото начало и още в деветата минута гредата помогна на Берое след удар на Кафу. Пет минути по-късно ситуацията се повтори, но след удар на Марселиньо. Резултатът беше открит в 30-ата минута. Кафу нахлу в наказателното поле отляво и пусна успоредно на голлинията, а на далечната греда Вандерсон прати топката в празната врата.

Седем минути по-късно авансът на домакините беше удвоен. Марселиньо се разписа с удар от дъгата на наказателното поле след пас на Кешеру. В 63-ата минута Вандерсон вкара втория си гол в мача с удар от наказателното поле. Четири минути след това той беше близо до хеттрик, но гредата отново спаси беройци.

В 75-ата минута и Георги Терзиев прати топката в мрежата на гостите. Националът беше точен с глава след центриране на Кешеру отдясно. Само четири минути по-късно и румънецът се записа сред голмайсторите. Той беше точен от центъра на наказателното поле, където получи пас от Кафу. Така Кешеру спря головата си суша продължила три мача и се изравни с Данило Асприля на върха на голмайсторската листа. Двамата имат по осем попадения от началото на сезона.

С този успех Лудогорец събра 31 точки, колкото има и „Левски“. „Сините“ са с мач по-малко, тъй като в неделя приемат Славия. Шампионите обаче излизат начело в класирането, заради по-добрите си показатели в мачовете срещу отбора на Стойчо Стоев.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ -
ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 5:0
1:0 Вандерсон (30), 2:0 Марселиньо (37), 3:0 Вандерсон (63), 4:0 Георги Терзиев (75), 5:0 Клаудиу Кешеру (79)