Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст (набор 2000). Това стана след победа с 2:0 над Черно море в реванша, играл се пред 300 зрители на изкуствения терен на "Лаута".

В първия двубой възпитаниците на треньора Христо Телкийски бяха загубили с 0:1 и така с общ резултат 2:1 те продължават напред.

Малко преди края на първото полувреме Локо (Пд) откри резултата след попадение на Желязко Калинов. В средата на втората част Павлин Стойчев с премерен шут от 15-ина метра фиксира крайното 2:0.

Веднага след края на двубоя в съблекалнята на "черно-белите" влезе почетният президент на клуба Христо Бонев, който поздрави момчетата за големия успех. По този начин малките „смърфове“ вече са сред най-добрите четири отбора в България за тази възраст. Полуфиналът ще се играе през пролетта на 2016 година.