Юношите старша възраст на Черно море победиха с 2:0 Берое в реванш от 1/4-финалите на турнира за Купата на БФС и се класираха напред.

След минималния успех в първата среща във Варна с 1:0, днес "моряците" не оставиха съмнения кой е по-класният от двата отбора. През първото полувреме на двубоя в Стара Загора Валентин Йосков уцели греда, а удар на Румен Касабов беше спасен със сетни усилия от вратаря на домакините.

В 71-ата минута след отлично двойно подаване Касабов бе съборен в наказателното поле на Берое, а Йосков превърна отсъдената дузпа в гол - 0:1. В 80-ата "моряците" отказаха съперника с второ попадение. Отлична триходова комбинация между Марин Сираков, Кристиян Събев и Йосков завърши с дежурното попадение на голмайстора на Черно море.

Пред клубния сайт наставникът на варненци Тодор Каменов заяви, че след поредицата от неубедителни изяви, възпитаниците му най-после са показали истинските си възможности и заслужено продължават напред.