ЦСКА продължава да мачка съперниците си във Югозападната „В“ група. В мач от 16 кръг тимът на Христо Янев се наложи с 4:0 над Пирин (Гоце Делчев).

Срещата на „Българска армия“ се игра при силен вятър. Любопитен факт от двубоя е, че капитанът на „червените“ Борис Галчев ознаменува с гол своя мач № 100 за клуба за първенство.

„Армейците“ откриха резултата още в 6-ата минута, когато Самир Аясс прати топката във вратата на Шоколарев. В 21-ата минута Момчил Цветанов удвои след центриране на Николай Цветков.

Последваха редица пропуски на Аясс, Йорданов, Хазуров и Чорбаджийски. Третото попадение за домакините падна в 73-ата минута, когато Николай Цветков беше точен. Веднага след това Демона беше заменен.

В 76-ата минута Борис Галчев прати топката във вратата на Шоколарев след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

С този успех ЦСКА събра актив от 45 точки след 15 победи в 15 изиграни мача. Пирин (Гоце Делчев) остава с актив от 12 точки. В последния си мач за есенния полусезон „червените“ гостуват на Миньор (Перник) след седмица)

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

ЦСКА - ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) 4:0
1:0 Самир Аясс (6), 2:0 Момчил Цветанов (21), 3:0 Николай Цветков (73), 4:0 Борис Галчев (76)

ЦСКА: С. Колев; Динчев, Грънчов (smqna.jpg46-Антов), Чорбаджийски, Райчев; Й. Йорданов; Цветков topka.jpg(smqna.jpg74-Маламов), Галчев topka.jpg, Аясс topka.jpg, Цветанов topka.jpg (smqna.jpg62-Александров),  Хазуров
Старши треньор: Х. Янев

2_29.jpgПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ): Шоколарев; Лапантов, Боянчев jalt.jpg, Шабанов, И. Макриев; Моллов, Алим; Терзиев, Гогов jalt.jpg, Креболиев; А. Георгиев jalt.jpg
Старши треньор: Д. Крушовски