"Ботев" (Пловдив) спечели гостуването си на Черно море с 2:1 в мач от 16-ия кръг на българската "А" група. "Канарчетата" постигнаха ценен успех във Варна при официалния дебют на Николай Костов начело на тима. Победата за пловдивчани дойде след попадения на Лъчезар Балтанов (43) и Нико Варела (72). Точен за "моряците" пък беше Курьор (60).

Гостите можеха да излязат напред в резултата още в 4-ата минута, когато Грегъри Нелсън излезе на добра стрелкова позиция и шутира, но Георги Китанов улови. В средата на първата част гол на Филип Филипов за "канарчетата" бе отменен заради засада.

Първата добра възможност за гол на Черно море дойде в 26-ата минута, когато Стенио се възползва от грешка на Мариан Огнянов и стреля, но топката излезе в аут.

Така се стигна до 42-ата минута, когато "Ботев" получи правото да изпълни дузпа. Мамату Кулибали събори Грегъри Нелсън в полето на Китанов и реферът Ангел Баялцалиев отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лъчезар Балтанов, който бе безкомпромисен - 0:1.

Черно море излезе преобразен през второто полувреме и още с началния съдийски сигнал натика гостите в собствената им половина. "Моряците" действаха агресивно и не спираха с набезите си към вратата на Голас. В 60-ата минута логичното се случи и Курьор изравни, след като засече центриране на Педро Еуженио - 1:1.

Само 12 минути по-късно "Ботев" излезе отново напред в резултата. При една от малкото си добри атаки през втората част, Мариян Огнянов изведе Нико Варела сам срещу Китанов и той преодоля стража с хладнокръвен изстрел. Това бе и последното попадение в срещата.

След този успех "Ботев" се намира на 8-мо място във временното класиране с актив от 18 точки. Черно море е 6-ти с 21 пункта.

Черно море - "Ботев" 1:2
0:1 Балтанов (43), 1:1 Курьор (60), 1:2 Варела (73)