Дунав и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на „Б” група. Двубоят се игра пред около 2 500 зрители на Градския стадион в Русе.

Преди неговото начало с минута мълчание бе почетена паметта на загиналите при терористичната атака във френската столица Париж на черния петък 13-и ноември. След това пък дунавската агитка издигна транспаранти "Българи, събудете се!" и "Бежанците вън!", които бяха приветствани и от феновете на гостите.

По време на срещата започна и разпространението на новите календари с целия отбор на "драконите" на фона на града и голямата европейска река.

Домакините започнаха по-добре, като владееха повече топката и създадоха повече положения за отбелязване на гол. Вратарят Марин Орлинов обаче успя да опази вратата си суха. Неговите съотборници в предни редици обаче не успяха да затруднят колегата му от "Дунав" Мартин Луков, като атаките им бяха неутрализирани далеч пред наказателното поле на русенския състав.

Втората част започна по подобен начин. Дунавци играеха повече с топката, която почти не излизаше от половината на "Спартак". За сметка на това плевенчани се стараеха максимално да уплътняват времето с безпричинно лежане по тревата.

В един момент гостите дори бяха близо до гол, като Цветомир Тодоров се измъкна от русенската отбрана, но Луков успя да отрази удара му в гредата, а след това топката бе избита далеч от вратата. В последните минути обсадата пред Орлинов бе сериозна, но до попадение не се стигна и срещата завърши 0:0.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов приемат втория отбор на шампионите от "Лудогорец" на 28 ноември от 14 ч. В първия мач между двата тима за този сезон "драконите" победиха с 3:2 в Разград.

Дунав: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Петър Патев, Диян Димов, Ивайло Раденцов (76 - Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Деян Лозев (52 - Николай Колев), Георги Чакъров (69 - Светослав Читаков), Мирослав Будинов.

Спартак: Марин Орлинов, Пламен Тенев, Станислав Георгиев, Кристиян Григоров, Даниел Гергов, Тихомир Тодоров, Виктор Иванов, Христо Кирев (69 - Кристиян Иванов), Васил Шопов, Стефан Христов (80 - Преслав Антонов), Цветомир Тодоров (90 - Жюлиен Бенков).