На истински спектакъл и невероятна драма станаха свидетели зрителите на дербито на кръга между Берое и Литекс, което се игра в Стара Загора. В 94-ата минута резултатът бе 2:2, но в последните две атаки паднаха попадения и в двете врати, които оформиха крайното 3:3. За Берое се разписаха две от резервите в тази среща –Исмаил Иса и Игор Джоман, а третия гол бе дело на Елиаш да Силва. Данило Асприля пък се отчете с две попадения за Литекс, а точката донесе Елтон дос Рейс.

Първата част бе спокойна, като гостите излязоха напред в резултата след грешка на вратаря на Берое Макенджиев. Стражът опита да прати топката в центъра, но тя попадна точно в Асприля, който направи два финта и с хубав удар по земя изведе тима на Регекампф напред.

В началото на втората част Берое се втурна да изравнява, а треньорът Хубчев вкара в игра Иса и Джоман. Двамата изпълниха перфектно задачата си и успяха да реализират по един гол.

На терена завря и закипя в последните 20 минути. В 70-ата Джоман изравни резултата, след като получи пас от Иса и и със страхотен шут се разписва в горния десен ъгъл на вратата. Радостта на домакините обаче бе много кратка. Четири минути по-късно Асприля отново изведе Литекс напред. Колумбийският нападател бе изпуснат от Елиаш и с мощен удар не остави шансове на Макенджиев.

В 82-ата минута Берое отново изравни резултата. Този път Джоман и Иса смениха ролите си. Халфът намери юношата на „Левски”, а той останал сам срещу Баривиера не му остави шансове – 2:2.

Истинската драма настъпи в даденото от рефера петминутно продължение. В 94-ата минута Елиаш да Силва бе изпуснат от отбраната при центриране отдясно и успя да засече топката в мрежата за 3:2. Домакините вече се виждаха победители, когато Страхил Попов центрира отдясно, а Елтон с глава оформи крайното 3:3.

Най-голяма полза от разпределението на точките в този двубой ще има „Левски”, ако успее утре да спечели гостуването си на Пирин. В момента „сините” са лидери в „А” група с 31 точки, а Литекс е на втора позиция с 28, но с мач повече. Лудогорес също има 28 и заема трета позиция, а Берое е на четвърто място с 27.

Берое – Литекс 3:3
0:1 Данило Асприля (34), 1:1 Игор Джоман (70), 1:2 Данило Асприля (74), 2:2 Исмаил Иса (82), 3:2 Елиаш да Силва (90+4), 3:3 Елтон дос Рейс (90+7)

Срещата по минути - ТУК!

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к)jalt.jpg, 3. Владимир Зафиров (smqna.jpg51-10. Исмаил Иса), 28. Веселин Пенев, 15. Георги Динковjalt.jpg,21. Елиашtopka.jpg, 20. Неманя Милисавлевич, 73. Стивън Петков (smqna.jpg51- 27. Игор Джоман topka.jpg), 77. Спас Делевjalt.jpg, 7. Георги Андонов (smqna.jpg66-70. Том)
Резерви: 23. Илко Пиргов, 24. Венцислав Василев, 4. Венелин Филипов, 27. Игор Джоман, 70. Том, 10. Исмаил Иса, 14. Георги Божилов
Треньор: Петър Хубчев

lit.jpgЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов (к), 69. Елтон Дос Реисtopka.jpg, 5. Рафаел Перес, 3. Антон Недялковjalt.jpg, 93. Петрус Бумал, 70. Данило Асприляtopka.jpgtopka.jpg, 15. Кристиян Малинов, 77. Арсенио Нунеш, 7. Диого Виана(smqna.jpg56-23. Иван Горанов / smqna.jpg77-88. Никола Колев)), 11. Бьорн Йонсенjalt.jpg (smqna.jpg67-9.Георги Минчев)
Резерви: 30. Евгени Александров, 23. Иван Горанов, 28. Пламен Гълъбов, 10. Хенри Рохас, 88. Никола Колев, 9. Георги Минчев, 99. Кирил Десподов
Треньор: Лауренциу Регекампф