Лудогорец спечели гостуването си на Славия с 1:0 в мач от 16-ия кръг на българската "А" група. Единственото попадение за ценния успех на "орлите" отбеляза Козмин Моци, който се разписа от дузпа в края на първата част.

Гостите можеха да открият резултата още във 2-ата минута, но Марселиньо пропусна да вкара, останал сам срещу Кирев. В средата на полувремето Антон Карачанаков опита да изненада Владислав Стоянов с удар от дистанция, но топката срещна тялото на играч на "орлите".

В 33-ата минута Вандерсон бе изведен на добра стрелкова позиция и шутира от движение, но топката се отби в дясната греда на вратата зад Марио Кирев. Само минута по-късно Лудогорец получи правото да изпълни дузпа за нарушение на стража на "белите" срещу Марселиньо. Зад топката застана Козмин Моци, който не сбърка и изведе гостите напред в резултата.

В началото на второто полувреме ситуацията можеше да стане много тежка за Славия. Кафу реализира за 0:2, но попадението му бе отменено, тъй като преди паса към него, топката е напуснала очертанията на игралното поле.

В следващите минути "белите" се активизираха и започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Стоянов. Панов и Емил Стоев пробваха удари от дистанция, но националният страж демонстрира класата си и предотврати попадения. В 74-ата минута се стигна до най-чистото положение за Славия. Карачанаков получи пас непосредствено пред вратата на Лудогорец и шутира, но Стоянов изби в корнер.

До края на срещата не паднаха повече голове и разградчани се поздрвиха с 3 точки.

Лудогорец има актив от 28 точки и поне за няколко часа ще е на второ място във временното класиране на "А" група. "Орлите" ще бъдат изпреварени от някой измежду Берое и Литекс, които в 16:30 се изправят един срещу друг в Стара Загора.