Англия победи Франция с 2:0 в приятелска среща на стадион „Уембли” в Лондон. Двубоят ще бъде запомнен повече със обединението между двете страни след терористичните актове в Париж на 13 ноември.

Футболистите на двата тима и феновете по трибуните пяха химна на Франция – „Марсилезата”, в знак на почит към загуналите при атентатите и срещу тероризма като цяло.

Преди мача принц Уилям и двамата селекционери - Дидие Дешан и Рой Ходжсън, поднесоха венци в памет на загиналите в атентатите, а срещата бе предшествана и с минута мълчание.

„Трите лъва” поведоха с красив гол на халфа на Тотнъм Бамиделе Али (39) и запазиха преднината си до края на първата част. След почивката пък Уейн Рууни (48) се разписа за 2:0 след центриране на Рахим Стърлинг. До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но други попадения не бяха отбелязани.

Англия – Франция 2:0
1:0 Бамиделе Али (39), 2:0 Уейн Рууни (48)

Англия: Харт (46- Бътланд), Клайн, Гибс, Дайър, Кейхил, Стоунс, Али (88- Джоунс), Баркли (79- Баркли), Кейн, Рууни, Стърлинг (68- Лалана)
Селекционер: Рой Ходжсън