Унгария се класира за финалите на ЕВРО 2016 във Франция. Момчетата на германския треньор Бернд Щорк победиха Норвегия с 2:1 и в реванша от баражите и взеха визи за първенството.

Унгарците си бяха осигуриха комфортен аванс преди реванша в Будапеща след 1:0 в Осло преди няколко дни. Въпреки това играха агресивно и отговорно, за да зарадват верните си привърженици.

Тамаш Пришкин възпламени трибуните с гола си още в 14-ата минута за 1:0. Звездата на Унгария нахлу в наказателното поле, финтира 3-4 норвежци и с премерен удар препарира безпомощния вратар Ниланд.

След това домакините заиграха по-предпазливо и дебнеха съперника на контраатака. В 83-ата минута норвежецът Маркус Хенриксен отклони топката в собствената си врата и реши всичко - автогол и 2:0 за Унгария.

Силите на "викингите" стигнаха само за почетно попадение. Вкара го същият този Хенриксен в 87-ата минута, с което изкупи донякъде вината си за автогола. Както е известно, „викингите” бяха в нашата група Н на квалификациите. Те завършиха на трето място след отборите на Италия и Хърватия.

Маджарите записаха рекорд за най-добра защита в квалификациите – 9 допуснати гола. Единствената им загуба на чужд терен беше срещу Гърция – 3:4. Унгарците не са играли на Европейско първенство от 1972 г. За последен път бяха участници на голям форум през 1986 г – на Мондиала в Мексико.

Унгария: Кирай, Гурмиш, Фиола, Кадар, Ланг, Джуджак, Елек (46 – Елек), Ловренчич, Клайнхайслер (75 – Немет),  Наги, Пришкин (62 – Бьоде)
Селекционер: Бернд Щорк

Норвегия: Ниланд, Форен, Хофланд, Тетей, Алеесами, Шелбред (80 – Бергет), Йохансен, Хенриксен, Елабделуи, Йодегард (46 – Хеланд), Елионуси (46 – М.Педерсен)
Селекционер: Пер-Матиас Хьогмо