Украйна победи на свой терен Словения с 2:0 в Лвов в първа среща от баража помежду им и вече е само на крачка от класиране за Евро 2016 във Франция. Реваншът в Марибор е на 17 ноември (вторник) от 21:45 часа българско време.

Срещата на „Арена Лвов” започна с минута мълчание в памет на жертвите от серията терористични атентати във френската столица Париж.

Нападателят на Динамо (Киев) Андрий Ярмоленко (22) даде преднина на домакините, а седем минути по-късно Миливое Новакович от гостите бе изведе сам срещу вратаря Пятов, но не успя да обработи добре топката.

След почивката Йевхен Селезньов (54) удвои аванса на украинците от съмнително положение за засада след пас на Федецки. В 69-ата минута Селезньов пропусна да направи резултата класически, след като топката срещна страничната греда и след това бе избита от защитник. До края на мача домакините продължиха да имат по-добри положения, но си извоюваха само два гола преднина преди реванша.

Украйна и Словения бяха съперници на плейофите и за място на Евро 2000 в Белгия и Холандия. Тогава словенците елиминираха украинците с общ резултат 3:2.

Украйна – Словения 2:0
1:0 Андрий Ярмоленко (22), 2:0 Йевхен Селезньов (54)

Украйна: 12.Пятов, 13.Шевчук, 17.Федецки, 20.Ракицки , 3.Хачериди , 7.Ярмоленко (90+1 - 14.Караваев), 10.Коноплянка, 16.Сидорчук, 18.Рибалка, 19.Гармаш (80 - 8.Малиновски), 11.Селезньов  (84 - 22.Кравец)
Селекционер: Михаил Форменко

Словения: 1.Ханданович, 5.Цесар, 6.Илич, 13.Йокич, 2.Бречко, 10.Бирса (73 - 19.Печник), 7.Иличич (63 - 23.Безяк), 20.Кампъл, 21.Кръхин , 8.Куртич, 11.Новакович  (90 - 9.Любянкич)
Селекционер: Сречко Катанец