Отборът на Барселона, но без Александър Везенков в състава си, постигна четвърта победа в баскетболната Евролига. В мач от група C испанският гранд надви руския Локомотив (Кубан) като домакин със 72:68.

Българският национал не влезе в игра. Руският тим водеше с 63:62 точки при оставащи 2.40 минути, но с тройка на Алекс Мартинес Барселона дръпна с 65:63. В последните 2 минути каталунците успяха да удържат преднината си.

Най-резултатен за испанците беше Анте Томич с 16 точки, а 10 добави Томаш Саторански. За Локомотив Донти Дрейпър наниза 20.

Барселона е на второ място във временното класиране в групата с четири победи и загуба. В следващия кръг каталунците приемат турския Пънар Киршияка на 19 ноември.