Българският национален отбор до 19 години започна с инфарктна загуба участието си в първия кръг на квалификациите за Евро 2016. Воденият от Светослав Тодоров тим загуби с 0:1 от Полша. Единственото попадение в мача падна в добавеното време. В групата, която се играе в Кипър, участват още домакините и Люксембург.

Срещата започна с два неточни удара на Божидар Краев и Тонислав Йорданов в първите 10 минути, а Гумни не уцели българската врата. В 31-ата минута полският вратар Драговски спаси удар на Александър Георгиев, а малко след това Хрусциел отговори с неточен шут. В края на полувремето стражът на поляците спаси удар на Йорданов от фаул, а Витеска не успя да уцели нашата врата.

Играчите на Полша имаха порече положения през второто полувреме. Свидерски стреля неточно в началото на втората част, а до края на мача българският вратар Михайлов се намеси добре при два негови удара. В третата минута на добавеното време нашият страж не успя да спре Свидерски, който се разписа след асистенция на Камил Йозвиак.

В другия мач от нашата група Люксембург победи Кипър с 2:1. Михалис Харалампус даде аванс на кипърците още в шестата минута, но в 13-ата Едвин Муратович изравни. Андре да Силва вкара победния гол в 67-та минута.

В следващата среща тимът на Светослав Тодоров играе срещу Люксембург. Срещата е в петък от 14:30 часа. Пак тогава поляците срещат Кипър. В първия квалификационен етап има 13 групи. За Елитния кръг се класират заелите първите две места във всяка група и най-добрият трети от всичките 13 - общо 27 тима.

БЪЛГАРИЯ – ПОЛША 0:1
0:1 Карол Свидерски (90+3)

БЪЛГАРИЯ:
1.Михаил Михайлов, 2.Стойчо Атанасов, 3.Георги Купенов, 5.Венцислав Керчев, 13.Галин Минков (53-4.Стефан Иванов), 6.Антонио Георгиев, 11.Божидар Краев, 16.Стефан Аличков, 7.Денислав Александров (73-22.Ангел Лясков), 8.Александър Георгиев, 9.Тонислав Йорданов (87-10.Томас Цвятков)

ПОЛША:
1.Бартоломей Драговски, 3.Себастиан Хрусциел, 5.Матеуш Витеска, 6.Пьотър Квасниевски, 15.Роберт Гумни, 4.Михал Борецки (83-2.Якуб Куздра), 8.Адриан Пуржицки, 9.Роберт Яницки (63-13.Марчин Листковски), 14.Хуберт Адамчик (70-7.Адам Ричковски), 17.Камил Йозвиак, 11.Карол Свидерски