Етър (Велико Търново) победи с категоричното 6:0 Павликени. Това бе треньорски дебют за легендата Илиян Киряков. След успеха великотърновци делят второ-трето място с Академик (Свищов) с по 34 точки, лидер е "Ботев" (Враца) с 39.

В 13-ата минута Иван Петков откри резултата за Етър - 1:0. Домакините продължиха да атакуват и в 25-ата минута Николаев открадна топката от съперник и я прати технично към вратата, но тя мина до гредата, пише Sport-vt.com. В 38-ата минута удар на Цветан Петров с глава бе уловен от вратаря Стефанов. „Виолетовите” решиха всичко с два бързи гола до почивката. Байчев центрира от фаул в 40-ата минута и Илко Трифонов върна топката пред вратата, където Иван Петков с глава отбеляза втория си гол в мача. Само след две минути Радослав Байчев получи извеждащ пас от Николаев и с диагонален удар покачи на 3:0.

Втората част започна с две възможности за Павликени, но при едната Димитър Кушев от фаул нацели левия стълб. В 52-ата минута резултатът стана 4:0. Вратарят на гостите Стефанов изби опасен удар на Николаев и младият Ивайло Тодоров със силен шут опъна мрежата. В 67-ата минута Добри Петров покачи на 5:0 под плонжа на стража на Павликени. В 72-ата минута капитанът Илко Трифонов отблизо наниза шестия гол.

Етър: Ивайло Петков, Кирилов (46 - П. Иванов), Минков, Цветан Петров, Мартин Николов, Николай Николаев, Илиев, Иван Петков (52 - Добрин Петров), Илко фТрифонов, Ивайло Тодоров, Радослав Байчев (55 - Узунов)

Павликени: Стефанов, Калчев (66 - Чешмеджиев), Свилен Василев, Илиев, Цонев (75 - Михайлов), Шипкалиев, Бодуров, Димитров, Чирпанов, Андреев (56 - Стоянов), Кушев.