Берое триумфира в Битката на Тракия. Старозагорци спечелиха гостуването си на "Ботев" с 3:1 в мач от 15-ия кръг на родната "А" група и задълбочиха кризата в пловдивския тим. Това е трета поредна загуба за тима на Ермин Шиляк във всички турнири, като в тези срещи "канарчетата" успяха да вкарат едва един гол. След успеха Берое вече е на трето място с 26 точки и изпревари Лудогорец, който остава четвърти с 25.

Първата голова ситуация дойде в 18-ата минута, когато неубедителна намеса на стража на Берое Макенджиев едва не доведе до попадение в неговата врата. Стражът сбърка при центриране от фаул и прати топката директно на главата на Александър Колев. Нападателят на "Ботев" стреля мигновено, но ударът му беше париран от вратаря на беройци. Само пет минути по-късно Колев вкара топката във вратата на гостите, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Първото чисто голово положение за Берое дойде чак в 34-ата минута. Спас Делев стреля от пряк свободен удар, но за негово съжаление топката срещна напречната греда зад Голас и излезе в аут. Така се стигна до 43-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата. Георги Андонов изпълни прецизно фаул с левия крак и не остави шансове за стража на домакините - 0:1 за Берое.

Гостите можеха да вкарат втори гол в началото на втората част, но страхотен удар на Стивън Петков беше отразен от Голас. В следващите минути двата тима се вкопчиха в здрава битка в средата на терена и трудно създаваха голови ситуации. В 73-ата минута зрителите станаха свидетели на второ попадение във вратата на "Ботев". Елиаш засече с глава центриране от корнер и удвои в полза на гостите.

В 82-ата минута Алекс Колев засече центриране на Милев, но нямаше късмет и топката срещна гредата. Само две минути по-късно Зехиров отне на центъра, напредна необезпокояван, стигна наказателното поле и с външен фалц направи безпомощен Голас - 0:3 за Берое. В последната минута на добавеното време Божидар Васев вкара почетното попадение за домакините с удар от около десет метра.