"Левски" победи с минималното 1:0 Локомотив Пловдив в мач от 15 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов", а единственото попадение реализира Мигел Бедоя в 77-ата минута. След успеха "Левски" продължава да е на върха с 31 точки и се откъсна на 4 от преследвача Литекс (27), на пет от Берое (26) и на шест от четвъртия Лудогорец (25). Предстои пауза в първенството, а следващият мач на "Левски" е гостуване на Пирин в Благоевград на 22 ноември.

"Левски" записа осми пореден мач без загуба, като за последно падна именно от Локомотив Пловдив с 0:1 на 23 август.

Стойчо Стоев пусна в титулярния състав Георги Костадинов и Мигел Бедоя, които пропуснаха част от последните тренировки и бяха под въпрос. Треньорът не можеше да разчита на контузените Гаджев, Деян Иванов и Борислав Цонев, както и на наказания Роман Прохазка. Гостите бяха без голмайстора си Мартин Камбуров, който също изтърпяваше санкция.

Двубоят започна с постоянни атаки към двете врати и изпуснати положения. Още в първите секунди "Левски" имаше претенции за дузпа след падане на Радослав Цонев в наказателното поле. В 10-ата минута бе най-чистото положение за гостите от Пловдив през първата част. Стефан Велев бе изведен сам срещу Йоргачевич, но от почти паднало положение стреля слабо, а вратарят изби. В следващата минута Диаби с глава можеше да открие резултата, но заби топката в земята, а след това в аут. Последваха минути на по-спокойна игра и няколко жълти картона. В 36-ата минута Радослав Цонев стреля с глава след подаване на Георги Костадинов, но защитник на Локомотив Пловдив изби.

В 50-ата минута Зоран Балдовалиев имаше шанс от пряк свободен удар, но би право в стената. В 58-ата минута Де Нойер бе изведен на удобна позиция, но не успя да преодолее вратаря на пловдивчани. Стойчо Стоев извади Диаби и пусна Китамбала, а малко по-късно Радослав Цонев отстъпи мястото си на Мики Орачев. Именно той бе замесен в ситуацията с единствения гол в двубоя. В 77-ата минута след центриране отдясно Орачев стреля с глава. Вратарят Ел Каруби изби, но при добавката Бедоя вкара за 1:0.  До края на двубоя на два пъти Де Нойер и веднъж Китамбала опитаха добри изпълнения, но резултатът остана непроменен.