Лукойл Академик победи Ямбол като гост с 92:71 в мач от петия кръг на първенството по баскетбол. Шампионите продължават да са лидери без допусната грешка, а Ямбол все още е без победа - пет загуби от пет мача. Домакините бяха на път да поднесат мини изненада, след като на полувремето водеха с 5 точки - 41:36. След силно начало на второто полувреме Лукойл Академик обърна за първи път в резултата. В последната четвърт гостите отбелязаха 24 срещу 14 точки и спечелиха с крайното 92:71. Филип Барович записа дабъл-дабъл - 25 точки и 11 борби. Желко Шакич реализира 18, а Павлин Иванов добави 16 точки. За Ямбол най-резултатен бе Милиян Бочка с 21 точки. Денис Агре завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби. Капитанът Станислав Говедаров се включи по-силно през първото полувреме и реализира 14 точки.