Лудогорец продължава лошата си серия, след като и днес не постигна победа в "А" група. В мач от 15 кръг разградчани стигнаха само до равенство 0:0 срещу Пирин (Благоевград) на "Лудогорец Арена". Начело на Лудогорец отново се завърна Георги Дерменджиев, който замени Едуард Ераносян. Дори и това обаче не помогна на тима, който има само една победа в последните седем мача във всички турнири. След равенството Лудогорец има 25 точки и е на трето място, като може да изостане по-сериозно от лидера "Левски" (28 точки), който в неделя приема Локомотив (Пловдив). Разградчани дори може да се свлекат до четвъртото място, ако Берое постигне успех срещу "Ботев" (Пловдив) в неделя.

Георги Дерменджиев направи промяна в стартовия състав. На вратата титуляр и с капитанската лента излезе Владислав Стоянов, като Милан Борян въобще не бе в групата. Извън разширения състав останаха наказаните Йордан Минев и Светослав Дяков, както и контузените Мисиджан и Кишада. В средата на терена започнаха Анисе и Лукас Саша, пред тях тримата офанзивни Кафу, Вандерсон и Марселиньо, а на върха на атаката бе Клаудиу Кешерю.

Почти през целия мач Лудогорец имаше тотален превес във владеенето на топката и създаването на положения, но така и не стигна до гол. Липса на концентрация в последния момент или чудесни намеси на вратаря на гостите Красимир Костов запазиха вратата на Пирин суха. Още в 4-ата минута Кешерю направи първия пропуск. След това се откриха два шанса за Пирин - в 11-ата и 12-ата минути. При първия Маркиньос стреля, но Керчев изби в корнер, а след това Сандев би над вратата. Постепенно "орлетата" успяха да се подредят добре в дефанзивен план и да затруднят максимално атаките на Лудогорец. Удари на Моци и Лукас Саша не затрудниха стража на благоевградчани. В 39-ата минута Кешерю с глава имаше шанс, но би в аут. В добавеното време на първото полувреме отново румънецът получи възможност, но с глава би покрай гредата.

На полувремето Георги Дерменджиев извади Венцислав Керчев и пусна Георги Терзиев в центъра на отбраната. След почивката натискът на Лудогорец се засили. Влезлият Терзиев опита удар с глава, но над вратата. В 53-ата минута Костов изби изстрел на Вандерсон. Две минути след това Марселиньо центрира от пряк свободен удар, а топката кацна върху гредата. След 65-ата минуат Кешерю продължи да пропуска положение след положение. В едно от тях нападателят бе изведен сам срещу Костов, но шутира в аут. Дерменджиев реагира и пусна още двама офанзивни футболисти - Лукоки и Препелица, на местата на Вандерсон и Лукас Саша. В 71-ата минута в два поредни опита Лудогорец не успя да открие резултата. Първо Костов се оказа последна преграда пред Кафу, а при добавката Лукоки не уцели вратата. В 85-ата минута и Анисе пробва късмета си, но Костов бе на мястото си. В 89-ата минута Кешерю пропусна още веднъж след удар с глава. В 94-ата минута румънецът нацели десния страничен стълб след добро изпълнение на пряк свободен удар.