Литекс излезе от миникризата, довела до две поредни равенства в първенството. В мач от 15 кръг на „А“ група „оранжевите“ спечелиха с 4:0 домакинството си срещу Славия. Това е и най-убедителната победа на ловчанлии през този сезон. „Белите“ пък спряха серията си от два поредни успеха.

Домакините взеха ранен аванс в срещата. Диого Виана се разписа още в 5-ата минута, когато на чиста позиция пред почти празната врата на Славия получи пас от Бьорн Маарс Йонсен. 12 минути след това Асприля пропусна добра възможност за гол, а 25-ата Арсенио прати топката в напречната греда на вратата на „белите“.

Литекс се оттегли на почивката с два гола преднина. Пет минути преди края на първото полувреме Кристиан Малинов засече във вратарското поле ниско центриране на Йонсен, който по дясното крило се пребори със Стефан Велков.

Още в началото на второто полувреме „оранжевите“ затвърдиха предимството си с трети гол. В 51-ата минута Страхил Попов центрира отдясно, а Мартин Дечев опита да изчисти, но топката се озова във вратата след рикошет в главата на Йонсен.

„Белите“ имаха две възможности за гол в края на мача, но при първата Елтон изби с глава пред голлинията, а при втората попадение на Славия беше отменено заради засада на Матийо Мансе. В последната минута на двубоя Данило Асприля вкара четвъртия гол за Литекс, след като беше изведен сам срещу Марио Кирев.

С този успех „оранжевите“ събраха актив от 27 точки и се доближиха само на една от лидера „Левски“, който в неделя приема Локомотив (Пловдив). Славия остава на пета позиция с 22 точки. В следващия кръг Литекс гостува на Берое на 21 ноември, а в същия ден „белите“ са домакин на Лудогорец.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ - ТУК

Литекс – Славия 4:0
1:0 Диого Виана (5), 2:0 Кристиан Малинов (40), 3:0 Бьорн Маарс Йонсен (51), 4:0 Данило Асприля (90)

lit.jpgЛИТЕКС: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков, Рафаел Перес, Страхил Попов, Петрос Бумал, Елтон Дос Рейс, Арсенио Нунеш (smqna.jpg 64-Кирил Десподов), Кристиан Малинов topka.jpg (smqna.jpg 69-Хенри Делгадо), Данило Асприля topka.jpg, Диого Виана topka.jpg (smqna.jpg 59-Никола Колев), Бьорн Маарс Йонсен topka.jpg
Резерви: Евгени Александров, Иван Горанов, Пламен Гълъбов, Хенри Делгадо, Никола Колев, Кирил Десподов, Георги Минчев
Треньор: Лауренциу Регекампф

logo_Slavia.jpgСЛАВИЯ: Maрио Кирев, Антон Карачанаков, Костадин Дяков (smqna.jpg 78-Петър Атанасов), Пламен Крачунов, Стефан Велков, Мартин Дечев jalt.jpg, Диего Фераресо, Владимир Семерджиев, Емил Мартинов, Джереми Манзоро (smqna.jpg 56-Матийо Мансе), Ивайло Димитров (smqna.jpg 61-Емил Стоев)
Резерви: Георги Петков, Димитър Пиргов, Цветомир Панов, Иван Вълчанов, Петър Атанасов, Емил Стоев, Матийо Мансе
Треньор: Иван Колев