Тотнъм победи Андерлехт с 2:1 в дербито от Група "J" на Лига Европа. С този важен успех „шпорите” вече събраха 7 точки и оглавиха класирането. Монако е втори с 6, следват Андерлехт и Карабах с по 4.

Домакините започнаха много агресивно и доминираха през по-голямата част от мача. Те поведоха в 29-ата минута с гол на Хари Кейн след асистенция на Кристиан Ериксен – 1:0. За гостите пропуски направиха Стивън Дефур и Анди Нажар. В началото на второто полувреме отново Дефур се провали от изгодна позиция, стреляйки покрай вратата. Запомни се и пропуск на Стефано Окака Чука от Андерлехт.

Така се стигна до 72-ата минута, когато активният Дефур намери Имох Езекил и той успя да изравни - 1:1. После голмайсторът изпусна страхотно положение.

В 87-ата минута Муса Дембеле овладя находчиво подаване на Хеунг Мин Сон и прониза стража на гостите Силвио Прото за крайното 2:1 за Тотнъм.