Базел спечели с 2:0 при визитата си на Беленензеш и остава на първото място в група „I” на Лига Европа. Българският национал Иван Иванов не бе в групата на гостите. Марко Янко (45+1-дузпа) е разписа от бялата точка в последните секунди на първата част, а след почивката Бреел Емболо подпечата победата за швейцарския шампион, който е лидер в групата с 9 точки. Беленензеш е последен с 4 точки.

В същото време Фиорентина победи с 2:0 при визитата си на Лех (Познан) и се изкачи на втората позиция. Йосип Иличич (32, 83) вкара по едно попадение за „виолетовите” и в двете полувремена, като асистент на втория гол бе Матиас Фернандес. След успеха си тимът от Флоренция събра 6 точки и заема второто място в групата. Лех (Познан) е трети с 4 точки.