Скендербеу без българския нападател Венцислав Христов, който не бе в групата, срази Спортинг (Лисабон) с класическото 3:0 в среща от четвъртия кръг на група „H” и записа първа победа в Лига Европа.

Още в 15-ата минута Сабиен Лилай вкара първия гол за домакините, а само две минути по-късно вратарят на гостите Руи Патрисио бе изгонен с червен картон, а от последвалата дузпа в 19-ата минута Лилай удвои аванса на албанския тим.

След почивката в 55-ата минута Бакари Нимага вкара трето попадение във вратата на гостите от Португалия, които така и не успяха да стигнат поне до почетен гол.

По-рано днес Бешикташ и Локо (Москва) завършиха 1:1 в другия мач от тази група.

Въпреки успеха си Скендербеу остава на последно място в групата с 3 точки, а Спортинг е трети с 4 точки. Лидер е Локо (Москва) с 8 точки, а Бешикташ е втори с 6.