Атлетик (Билбао) разгроми Партизан (Белград) с 5:1 в мач от група L на Лига Европа. Баските имаха пълно превъзходство и можеха да запишат и още по-голям успех. Валери Божинов и Иван Бандаловски така и не влязоха в игра за гостите.

Иняки Уилямс откри за Атлетик след четвърт час игра, но "черната перла" Абубакар Умару изравни секунди по-късно. Отново Уилямс (19) даде преднина на домакините, а Бенат Ечеберия (40) покачи на 3:1. Ветеранът Ариц Адурис (71) и Горка Елустондо (81) оформиха крайното 5:1 за тима от Билбао.

Аугсбург разби АЗ Алкмаар с 4:1 в другия мач от групата. Раул Бобадия (24), 33) осигури комфортна преднина на германския тим, преди Винсент Янсен да намали секунди преди почивката. Жи Донг-Вон в 66-ата минута се разписа за 3:1, а най-добрият на терена Бобадия оформи хеттрика си четвърт час преди края на мача и успокои трибуните - 4:1.

Атлетик е водач във временното класиране с 9 точки, Аугсбург е втори с 6, колкото има и Партизан. АЗ Алкмаар е на последно място с 3 точки.