Без контузения Димитър Бербатов ПАОК загуби с 1:2 при визитата си на Краснодар в среща от четвъртия кръг на група „C” и намали сериозно шансовете си за продължаване в следващата фаза на елиминациите. Бразилецът Ари (33) даде преднина на домакините, а след почивката ббившият футболист на „Левски” Жоазиньо (67-дузпа) удвои аванса на руския тим. В последните секунди обаче словакът Роберт Мак (90+1) оформи крайния резултат.

В същото време Борусия (Дортмунд) разби у дома Габала с 4:0 и си осигури класирането за следващата фаза. Марко Ройс (28) след пас на Мхитарян, Пиер-Емерик Обамеянг (45) и Мхитарян (70) бяха точки за вестфалци, а в 67-ата минута Зеньов си вкара автогол.

След тези резултати Борусия (Дортмунд) заема първо място в групата с 10 точки и има гарантирано място на 1/16-финалите на надпреварата. Краснодар е втори със 7 точки, следван от ПАОК с 4 и Габала само с 1.

ГРУПА "C"
Борусия (Дортмунд) - Габала 4:0
1:0 Марко Ройс (28), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (45), 3:0 Сергей Зеньов (67-автогол), 4:0 Хенрих Мхитарян (70)

Краснодар - ПАОК (Солун) 2:1
1:0 Ари (33), 2:0 Жоазиньо (67-дузпа), 2:1 Роберт Мак (90+1)