Наполи разгроми датския Мидтиланд с 5:0 в мач от група D на Лига Европа. Това беше четвърти пореден успех за италианския тим, който до момента няма загубена точка в груповата фаза и си осигури предсрочно първото място. Наполи имаше тотално надмощие и пропусна да запише още по-убедителен успех над обезверения противник. Омар ел Кадури даде старт на головото шоу още в 13-ата минута, а Маноло Габиадини покачи в 23-ата. Отново той четвърт час по-късно направи преднината на домакините класическа - 3:0. След почивката сценарият се повтори. Домакините нападаха, а гостите се бранеха. Кристиан Маджо (54) вкара за 4:0, а крайния резултат фиксира Хосе Кайехон в 77-ата минута.

В другата среща от групата Брюж се налоги над полския Легия (Варшава) с 1:0. В герой на мача се превърна Томас Муние. Той вкара единственото попадение в 38-ата минута.

Наполи е лидер във временното класиране с 12 точки, втори е Мидтиланд с 6, Брюж има 4, а Легия е само с 1 т.