Олимпиакос обърна трудно у дома Динамо (Загреб) с 2:1 в среща от четвъртия кръг на група „F” в Шампионската лига и е само на точка от сигурно класиране за 1/8-финалите на турнира.

Армин Ходжич (21) изведе хърватския шампион напре в резултата след асистенция на Пиварич. След почивката обаче резервата Фелипе Пардо (65, 90) донесе трите точки за гръцкия първенец. В 54-ата минута Фортунис от домакините пропусна дузпа, а в 79-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Пиварич получи втори жълт картон.

Така Олимпиакос събра 9 точки и има 6 повече от Арсенал и Динамо (Загреб), които имат само теоретични шансове за второто място и продължаване в следващата фаза.

0:1 Армин Ходжич (21), 1:1 Фелипе Пардо (65), 2:1 Фелипе Пардо (90)

Атина, „Георгиос Караискакис“
Съдия: Антонио Матео Лаос (Испания)

СЪСТАВИ
Олимпиакос: 16.Роберто, 23.Сиовас, 3.Ботиа (51 - 5.Мануел Да Коста), 26.Масуаку, 5.Миливоевич, 11.Касами (81 - 9.Финбогасон), 14.Елабделауи, 7.Фортунис, 92.Себа, 99.Идейе, 77.Ернани (64 - 90.Пардо)

Динамо (Загреб): 34.Едуардо, 87.Таравел, 77.Мацел, 13.Гонсало , 19.Пиварич , 10.Пауло Мачадо , 8.Антолич, 30.Рог , 11.Фернандес (88 - 3.Муса), 15.Армин Ходжич (57 - 9.Енрикес)