Барселона срази у дома БАТЕ (Борисов) с класическото 3:0 в среща от четвъртия кръг на група „Е” на Шампионската лига и почти си осигури класиране за 1/8-финалите на надпреварата. Нападателите на каталунците Неймар и Луис Суарес се позабавляваха и реализираха трите гола за успеха.

В средата на първата част контузия получи Иван Ракитич, който вкара и двата гола за Барса в първия мач. Хърватският национал бе заменен принудително и на негово място в игра влезе Мунир Ел Хадади.

След половин час игра Ел Хадади бе фаулиран в наказателното поле на гостите и последва дузпа, реализирана от Неймар (30) за 1:0. Това бе първи гол за бразилеца от финала срещу Ювентус през миналия сезон.

През втората част домакините намалиха оборотите, но след час игра Неймар комбинира със Суарес (60), който покачи на 2:0. В 68-ата минута Суарес нацели гредата, а в Неймар (83) направи победата на Барса класическа.

След успеха си Барса е на първото място в групата с 10 точки. БАТЕ е на последно място с 3 точки, но също с шансове да продължи в следващата фаза.

ГРУПА „Е“
1:0 Неймар (30-дузпа), 2:0 Луис Суарес (60), 3:0 Неймар (83)

Барселона, „Камп Ноу“
Съдия: Ищван Вад (Унгария)

СЪСТАВИ

Барселона: 1.Тер Щеген, 14.Масчерано, 23.Вармаелен, 21.Адриано Кореа, 6.Дани Алвеш , 5.Бускетс (76 - 28.Жерард Гумбау), 8.Иниеста (68 - 15.Бартра), 4.Ракитич (20 - 17.Мунир), 20.Сержи Роберто, 9.Луис Суарес, 11.Неймар

БАТЕ (Борисов): 16.Черник, 3.Поляков, 3.Гайдучик, 19.Милутинович, 25.Младенович , 22.Стасевич, 5.Яблонски, 8.А. Володко (68 - 10.Николич ), 22.Стасевич, 62.Гордейчук, 18.Мозолевски (61 - 81.Хлеб), 42.М.Володко (78 - 17.Риос)