Рома победи у дома Байер (Леверкузен) с 3:2 в четвъртия кръг на група „Е” в Шампионската лига. Съперниците сътвориха нов спектакъл след онова 4:4 в Леверкузен преди две седмици, но този път „вълците” ликуваха.

Мохамед Салах (2) изведе домакините напред в резултата след пас на Един Джеко (29), който сам удвои аванса на Рома след подаване на Раджа Наинголан. До края на полувремето италианският гранд запази комфортната си преднина.

Веднага след почивката Адмир Мехмеди (46) намали на 2:1 след пас на Кевин Кампъл, а Хавиер Ернандес – Чичарито (51) изравни, след като бе изведен от Карим Белараби. Домакините обаче отново взеха инициативата и стигнаха до победата след попадение на Миралем Пянич (81-дузпа). За нарушението за дузпата Топрак от немския тим получи директен червен картон. До края на срещата „аспирините” не успяха да върнат попадението и си тръгнаха без точки от Вечния град.

След успеха си Рома излезе на второ място в групата с 5 точки. Байер (Леверкузен) е трети с 4 точки.

1:0 Мохамед Салах (2), 2:0 Един Джеко (29), 2:1 Адмир Мехмеди (46), 2:2 Хавиер Ернандес (51), 3:2 Миралем Пянич (81-дузпа)

Рим
, „Олимпико“
Съдия: Сергей Карасьов (Русия)

СЪСТАВИ

Рома: 25.Шчесни , 44.Манолас, 3.Дин, 2.Рюдигер, 16.Де Роси, 4.Наинголан, 15.Пянич, 11.Мохамед Салах, 24.Флоренци (56 - 13.Майкон (76 - 35.Торосидис ), 27.Жервиньо (68 - 7.Итурбе), 9.Джеко

Байер (Леверкузен): 1.Лено, 5.Пападополус , 21.Топрак , 26.Донати, 18.Вендел, 4.Донатан Та, 44.Кампъл, 11.Кислинг (46 - 38.Белараби (73 - 23.Крамер), 14.Мехмеди, 7.Хавиер Ернандес, 10.Чалханоглу