Руският шампион Зенит продължи 100-процентовата си серия в Група "Н" на Шампионската лига и спечели с 2:0 гостуването си на Олимпик (Лион). Така тимът на Андре Вияш Боаш стана третият сигурен участник на 1/8-финалите на турнира през този сезон след Реал (Мадрид) и Манчестър Сити.

В герой на вечерта се превърна нападателят на тима от Санкт Петербург Артьом Дзюба, който вкара и двата гола за успеха. Руският национал, който прави най-силния сезон в кариерата си, откри резултата в 25а-ата минута. В 57-ата отново той съвсем смълча феновете по трибуните на "Стад Жерлан".

Това беше четвърта поредна победа за Зенит в групата, с което руският шампион се утвърди като категоричен лидер. За второто място битка ще водят Валенсия (6), Гент (4) и Олимпик (Лион) (1). Засега с най-малки шансове изглеждат "хлапетата".

0:1 Артьом Дзюба (25), 0:2 Артьом Дзюба (57)

Лион, „Жерлан“
Съдия: Феликс Брих (Германия)

СЪСТАВИ:
Олимпик (Лион): 1.Лопес, 13.Жале (61 - 20.Рафаел), 2.Янга-Мбива, 3.Бедимо, 23.Умтити, 19.Валбуена, 21.Гоналон , 14.Дардер (77 - 12.Фери), 8.Толисо, 9.Беавю (69 - 27.Корне), 10.Лаказет

Зенит: 1.Лодигин, 2.Анюков , 6.Ломбертс, 4.Кришито (73 - 19.Смолников), 13.Нето, 21.Хави Гарсия (80 - 14.Юсупов), 10.Дани , 28.Витсел , 17.Шатов , 7.Хълк, 22.Дзюба (83 - 5.Рязанцев)