Порто се наложи с лекота при гостуването си на Макаби (Тел Авив) с 3:1 в мач от група G на Шампионската лига. "Драконите" имаха почти пълно надмощие и можеха да запишат още по-убедителен успех над водения от Славиша Йоканович тим на домакините.

Кристиан Тейо откри още в 19-ата минута, а Андре реши всичко в 50-ата.
Въпреки комфортната си преднина футболистите на Порто не спряха да атакуват и в 72-ата минута Мигел Лаюн вкара за 0:3. Силите на Макаби стигнаха само до почетно попадение. То беше дело на голямата звезда на тима Еран Захави четвърт час преди последния съдийски сигнал от дузпа за 1:3. Това беше първи гол в актива на израелския гранд, който обаче е без спечелена точка и с голова разлика 1:11.

Макаби загуби вече шест от десетте си мача в Шампионската лига през този сезон. Любопитно е, че това ще бъде първото в историята гостуване на Порто в Израел.

ГРУПА „G“
0:1 Кристиан Тейо (19), 0:2 Андре Андре (50), 0:3 Мигел Лаюн (72), 1:3 Еран Захави (75)

Хайфа
, „Сами Офер“
Съдия: Тасос Сидиропулос (Гърция)

СЪСТАВИ:
Макаби (Тел Авив): 95.Райкович, 26.Бен Хаим, 31.Карлос Гарсия, 20.Бен Харуш (46 - 9.Бен Басат), 18.Тиби, 28.Вермут (46 - 24.Митрович), 6.Алберман, 7.Захави, 22.Рикан, 42.Перец (82 - 40.Игиебор), 11.Бен Шаим

Порто: 12.Касияс, 2.Макси Перейра , 5.Маркано, 3.Мартинс Инди, 21.Лаюн, 15.Евандро (62 - 16.Ерера), 20.Андре Андре (89 - 25.Имбула), 22.Данило Перейра, 6.Рубен Невеш, 9.Абубакар, 11.Тейо (76 - 7.Силвестре Варела)