Челси се наложи изключително трудно над коравия тим на Динамо (Киев) с 2:1 в мач от група G на Шампионската лига. Първото попадение в срещата беше автогол на Александър Драгович. Защитникът на украинския гранд отклони топката в собствената си врата в 34-ата минута.

Същият Драгович обаче се реваншира по най-добрия начин за грешката си и в 78-ата минута изравни - 1:1, при една от редките контраатаки на гостите. Стреснати от непредвидения развой и очертаващ се пореден резил, домакините упражниха сериозен натиск към вратата на ветерана Шовковски. Усилията им се увенчаха с успех в 83-ата минута, когато бразилецът Вилиан се разписа за крайното 2:1.

С този успех "сините" от Лондон излязоха на второ място във временното класиране в групата със 7 точки. Лидерът Порто има 10. Третият Динамо е с 5. Победата даде и глътка въздух на мениджъра Жозе Моуриньо, който е пред уволнение след слабото представяне от началото на сезона във Висшата лига.

Това беше първо поражение за Динамо в Лигата.

1:0 Александър Драгович (34-автогол), 1:1 Александър Драгович (78), 2:1 Вилиан (83)

Лондон
, „Стамфорд Бридж“
Съдия: Павел Краловец (Чехия)

СЪСТАВИ

Челси: 1.Бегович, 26.Тери, 28.Аспикуета, 5.Зума, 6.Баба, 4.Фабрегас (79 - 10.Азар), 22.Вилиан (90+2 - 24.Кейхил), 7.Рамирес, 21.Матич, 8.Оскар (79 - 17.Педро), 19.Диего Коста

Динамо (Киев): 1.Шовковски, 5.Антунес , 6.Драгович, 24.Вида, 34.Хачериди, 10.Ярмоленко, 16.Сидорчук (46 - 19.Гармаш, 17.Рибалка, 29.Буялски , 22.Кравец (56 - 11.Жуниор Мораес), 25.Гонзалес