Сливнишки герой измъчи ЦСКА, но не успя да спре „червените” към поредната им победа в Югозападната „В” група. Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 13-ия кръг, който завърши при резултат 2:0 за столичани. Попаденията в двубоя реализираха Преслав Йорданов и Петър Витанов.

Срещата се игра на стадион „Българска армия” въпреки, че тимът от Сливница бе домакин. Двата клуба се разбраха мачът да се проведе на "Армията" заради големия интерес. Част от приходите от продажбата на билети ще бъдат дарени на 33-годишния Андрей Димитров. Той е юноша на ЦСКА, но е с ампутиран крак и набира средства за протеза.

Играчите на Христо Янев бяха пълен господар на терена, като създадоха дузина опасни ситуации пред вратата на Сливнишки герой. Стражът Димитър Симеонов се намеси няколко пъти с вещина, а Момчил Цветанов на два пъти не успя да го преодолее излязъл очи в очи с него.

През второто полувреме Борис Галчев удари греда, а веднъж след него удар бранител изби топката от голлинията.

Все пак логичното се случи в 72-ата минута, когато тимът на треньора Венци Рангелов капитулира. Галчев центрира, а влезлият като резерва Преслав Йорданов бе оставен непокрит на точката на дузпата. Голмайсторът на ЦСКА стреля мигновено и промуши топката между краката на вратаря на Сливнишки герой.

Попадението успокои „червените”, които успяха да реализират още едно попадение минути преди последния съдийски сигнал. Тогава Йордан Йорданов с глава отклони топката към задната греда, къде Витанов бе оставен непокрит и с хубав удар оформи крайното 2:0 за ЦСКА.

„Червените” продължават да са на първо място в класирането на Югозападната „В” група с 13 победи от 13 мача, 39 точки и голова разлика 56:1. Сливнишки герой е на второ място с 31 точки.

Сливнишки герой – ЦСКА 0:2
0:1 Преслав Йорданов (72), 0:2 Петър Витанов (87)

Срещата по минути - ТУК!

Сливнишки герой: 12.Димитър Симеонов, 22.Виктор Георгиев, 16.Георги Гайдаровjalt.jpg, 20.Ангел Маджиров, 10.Ивайло Цветков, 5.Любомир Деспотов, 9.Христо Бангеев (smqna.jpg55- 22.Даниел Шмедин), 24.Светослав Диковjalt.jpg4erven.jpg, 18.Красимир Георгиев (smqna.jpg68-7.Денис Николов), 8.Николай Мариновjalt.jpg, 15.Мариан Хаджиевjalt.jpg

ЦСКА: 12.Стоян Колев, 3.Кирил Динчев (smqna.jpg61- 9.Преслав Йорданов), 4.Божидар Чорбаджийски, 6.Александър Бранеков, 21.Виктор Райчев, 8.Борис Галчевjalt.jpg, 13.Йордан Йорданов, 22.Николай Цветков, 14.Самир Аясс, 7.Момчил Цветанов (smqna.jpg70-17.Милен Кикарин), 24.Костадин Хазуров(smqna.jpg75-16.Петър Витанов)