Борусия Мьонхенгладбах и Ювентус завършиха 1:1 в мач от група D на Шампионска лига. В 14-ата минута Духад от домакините шутира мощно от 24 метра, но сглобката на вратата спаси Джанлуиджи Буфон. 4 минути по-късно обаче Венд проби отляво и пусна пас по земя. Джорджо Киелини не се намеси добре и подари топката на Рафаел, който продължи към Фабиан Джонсън. Американският национал с удар по диагонала не остави шансове на Буфон – 1:0!

Последва натиск на гостите и в 38-ата Евра насочи топката с глава в долния десен ъгъл, но Ян Зомер се разтегна и изби. Секунди преди почивката Щефан Лихщайнер се възползва от пас на Пол Погба  и с удар от воле в далечния ъгъл изравни – 1:1.

Старата госпожа завърши срещата с 10 души, след като Ернанес беше изгонен с директен червен картон в 52-ата минута.

С второто поредно равенство в групата Юве изгуби първото място в класирането. Торинци вече имат 8 точки, но бяха задминати от Манчестър Сити, който победи Севиля и събра 9 т. Борусия остава на последната позиция, но вече с 2 т., а испанците са трети с 3 т.

Борусия (М) - Ювентус 1:1
1:0 Фабиан Джонсън (18), 1:1 Щефан Лихщайнер (44)