Манчестър Сити се наложи с лекота при гостуването си на Севиля с 3:1 в мач от група D на Шампионската лига. „Гражданите” започнаха много агресивно и още до 11-ата минута вече водеха с 2:0. Рахим Стърлинг се възползва от пас на Фернандиньо и прониза стража на домакините Рико за 0:1. Само 180 секунди по-късно бразилецът сам завърши бърза контра и покачи резултата на 0:2.

Домакините обаче нямаха никакво намерение да се предават и в 25-ата минута Беноа Тремулинас намали – 1:2. Грешките в отбраната на Севилци продължиха. Вилфред Бони се възползва от една от тях и вкара трети гол за Сити в 36-ата минута.

Манчестър Сити има две победи, равенство и 5 загуби при гостувания на испански отбори. Севиля прекъсна серия от 10 поредни победи като домакин в евротурнирите. Испанците досега бяха безгрешни срещу английски отбори у дома - 2 победи от 2 мача.

Севиля - Манчестър Сити 1:3
0:1 Рахийм Стърлинг (8), 0:2 Фернандиньо (11), 1:2 Беноа Тремулинас (25), 1:3 Вилфред Бони (36)

Всичко за Шампионската лига - групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на турнира можете да намерите