Реал (Мадрид) победи Пари Сен Жермен с 1:0 в най-интересната среща от Група "А" на Шампионската лига. Единственото попадение заби резервата Начо в 35-ата. Той се появи на терена само секунди по-рано, когато смени контузения Марсело. По този начин Начо стана първият футболист, появил се преди почивката за Реал в турнира, който се разписва.

Така "белият балет” си осигури класиране за осминафиналите в най-престижната клубна надпревара.

Отборът на старши треньора Лоран Блан създаде куп положения, като парижани на два пъти удариха и греда. В 89-ата минута Анхел ди Мария бе много близо да накаже бившия си отбор – той изпълни майсторски пряк свободен удар, но разтресе напречната греда. За Реал това беше 19-а поредна победа в груповата фаза на Лигата. По този начин мадридчани подобриха рекорда на Барселона от 18 успеха.

Реал (Мадрид) няма загуба в последните си 9 мача срещу френски клубове в евротурнирите. Французите пък не познаваха вкуса на поражението през този сезон във всички турнири - 13 победи, 3 равенства.

Реал (Мадрид) - ПСЖ 1:0
1:0 Начо (35)

Всичко за Шампионската лига - групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на турнира можете да намерите