Шахтьор (Донецк) разби шведския Малмьо с 4:0 в мач от група „А” на Шампионската лига. Украинският гранд имаше пълно надмощие и можеше да запише и по-убедителен успех в Лвов.

Олександър Гладки откри резултата в 29-ата минута, а 3 след почивката Дарио Сърна покачи от дузпа – 2:0. Бразилецът Алвес да Силва (55) даде класическа преднина на Шахтьор – 3:0. Алекс Тешейра четвърт час преди края вкара за 4:0. Гостите завършиха срещата с 10 души, след като Арнасон получи червен картон в 89-ата минута.

Шахтьор спечели второ от последните си 5 домакинства в Шампионската лига. Малмьо пък записа четвърта загуба от последните си четири гостувания в турнира.

Шахтьор Донецк - Малмьо 4:0
1:0 Олександър Гладки (29), 2:0 Дарио Сърна (48-дузпа), 3:0 Алвес да Силва (55), 4:0 Алекс Тешейра (75)

Всичко за Шампионската лига - групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на турнира можете да намерите