Нефтохимик надделя при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1 в мач от 13-ия кръг на "Б" група. Само преди дни "железничарите" поднесоха сензацията, елиминирайки Лудогорец от Купата след успех с 1:0, но днес избраниците на Сашо Ангелов бяха безсилни срещу "шейховете". Гостите от Бургас прекъснаха серията на Локомотив от 11 поредни мача без загуба.

"Шейховете" поведоха в 36-ата минута след точно попадение на Димитър Георгиев. Резултатът 1:0 се запази до почивката. В началото на второто полувреме домакините успяха да изравняват. В 52-ата минута героят от мача с Лудогорец Иван Пенев се отбеляза с глава след центриране от корнер - 1:1, а „зелено-белите“ поведоха отново в 55-ата минута. След перфектно центриране на Живко Хаджиев, Борислав Борисов се разписа за 2:1. Решителният гол бе дело на Симеон Баев в 77-ата минута.

След победата Нефтохимик събра 17 точки и заема осмото място. Локомотив (Горна Оряховица) е трети с 26 точки.