Лудогорец преклони глава и на "Лаута" и вече изостава с 4 точки от лидера "Левски". В интригуващ мач от 14-ия кръг на "А" група шампионите отстъпиха с 0:2 на Локомотив (Пловдив). Любопитното беше, че и двете попадения във вратата на Милан Борян бяха реализирани от бивши играчи на клуба от Разград. В 64-ата минута Димо Бакалов "взриви" трибуните в парк "Лаута", а в 88-ата Емил Гъргоров подпечата успеха на "смърфовете".

За Лудогорец това е втора поредна загуба след срамното отпадане от Купата на България - 0:1 от втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица).

Избраниците на Едуард Ераносян имаха своите шансове на "Лаута", но направиха няколко пропуска, а и в повечето ситуации вратарят Ясин Ел Харуби отчайваше гостите с блестящите си намеси.

През първото полувреме шампионите бяха много по-активни от съперника. Анисе, Марселиньо и Кешеру обаче не успяха да намерят целта. Най-чистата ситуация бе в 42-ата минута, когато румънският голмайстор изпълни добре пряк свободен удар, но късметът му изневери и топката профуча на сантиметри от лявата греда. От своя страна пък "смърфовете" заложиха изцяло на защитата и рядко минаваха центъра. Милан Борян скучаеше през първата част, но след почивката беше различно. В 51-ата минута Александър Тунчев се възползва от центриране на Емил Гъргоров и отправи изстрел отблизо, но Борян улови. Малко след това Димо Бакалов можеше да открие. Халфът стреля от малък ъгъл, като стражът на гостите се намеси решително.

Малко по-късно Марселиньо подаде към Натаналел, който продължи прецизно за Джоди Лукоки, който пропусна да вкара. За сметка на това домакините успяха да поведат. В 64-ата минута Бакалов наказа бившия си отбор. Домакините направиха много добра акция отдясно, при която Зоран Балдовалиев бе изведен на скорост в наказателното поле. Нападателят спря рязко и стреля в тялото на защитник, след което топката се озова в Бакалов, който от границата на наказателното поле отправи силен изстрел с десния крак, реализирайки под напречната греда - 1:0.

Последваха отчаяни опити на гостите да изравнят, като пропуски направиха Моци, Кешеру и Андрей Препелица.

В 88-ата Гъргоров подпечата победата на "смърфовете". Йоан Ласиман пое топката вляво в наказателното поле и подаде към Бадема, който от точката за изпълнение на дузпа нанесе слаб удар по земя, но изключително прецизен и право в долния ляв ъгъл на Милан Борян - 2:0. Преди да влети в мрежата, топката срещна и гредата. Така Христо Колев - Бащата и момчетата му постигнаха пета победа в първенството и се изравниха по точки с шестия Черно море (18 точки).