"Левски" спечели с 2:0 гостуването на Монтана от 14-ия кръг на "А" група и се откъсна на 4 точки пред Литекс и Лудогорец. Разградчани обаче са с мач по-малко - от 17:30 часа днес се изправят срещу Локомотив (Пловдив).

В герой за "сините" при гостуването на стадион "Огоста" се превърна Божидар Краев. Талантът изработи дузпа в края на първото полувреме, която бе реализирана от Роман Прохазка, а в 71-ата крилото удвои резултата. Именно Краев беше герой за "Левски" и преди дни в Несебър за победата с 3:1 срещу местния тим от турнира за Купата на България. Младокът и днес игра на висота и беше с основна заслуга за спечелените три точки.

Избраниците на Стойчо Стоев доминираха през по-голямата част на мача. Първото сериозно положение беше пропуснато от Краев. В 28-ата минута крилото бе изведен сам срещу вратаря на Монтана Христо Иванов, нахлу в наказателното поле, но ударът му мина над напречната греда. При още няколко положения след това стражът на домакините трябваше да се намесва.

В последната минута на първата част Краев падна в наказателното поле след съприкосновение с Георги Пашов при центриране отдясно. Съдията Цветан Кръстев маркира фаул срещу играта на гостите, а дузпата беше хладнокръвно реализирана от Роман Прохазка.

Интересното е, че това е първи 11-метров наказателен удар за този сезон в полза на "Левски".

На почивката наставникът на Монтана Ферарио Спасов потърси промяна, вклювайки Здравко Лазаров вместо Йордан Тодоров. Домакините имаха няколко шанса, но ги пропуснаха чрез Атанас Илиев, много активният Борислав Балджийски и Станислав Генчев.

В 70-ата минута защитата на "Левски" увисна и позволи на Атанас Илиев да обстрелва Йоргачевич, който се намеси на висота. При ответната атака Божидар Краев удвои преднината на тима си. Младокът получи топката от Умар Диаби в наказателното поле и отправи слаб удар по земя, при който Христо Иванов не видя топката, тъй като Радослав Цонев беше пред него, след което тя се озова в мрежата му за крайното 0:2.

По този начин Монтана продължи лошата серия срещу "Левски". Тимът на Феро няма отбелязан гол във вратата на "сините" вече в девет поредни двубоя в първенството. За последно Монтана вкара на "Левски" при загубата с 1:3 на "Герена" на 28 ноември 2009 година.

Във временното класиране новакът в "А" група остава с 12 точки на предпоследното девето място.