Баскетболният шампион Лукойл Академик продължава без грешка от началото на сезона в мъжката НБЛ. В мач от четвъртия кръг „студентите“ се наложиха над Балкан (Ботевград) със 71:66. Те са лидери във временното класиране с пълен актив от 8 точки. За ботевградчани, които остават втори със 7 точки, това беше първо поражение от началото на сезона.

Домакините в началото на третата четвърт натрупаха аванс от 15 точки - 63:48. Балкан обаче натисна и 7 минути преди края дори успя да обърне до 55:52. Шампионите направиха серия от 12:4, с което отново поведоха в резултата с 64:59 и до края не допуснаха обрат.

Филип Виденов беше най-резултатен за победителите с 22 точки, резeрвата Желко Шакич завърши с 18 точки и 9 борби. Марко Бъркич беше най-добър за гостите с 19 точки и 11 борби.

Лукойл Академик: Асен Великов 5, Филип Виденов 22, Крис Минков, Димитър Димитров 6, Филип Барович 2 (Желко Шакич 18, Бранислав Ратковица 13, Николай Грозев 2, Тенчо Банев 2, Чад Тимбърлейк 1)

Балкан: Цветослав Острев 10, Мартин Маринов 15, Мартин Дурчев 9, Душан Цветкович 3, Николай Върбанов 5 (Стоян Петков, Сет Джаксън 2, Васил Александорв 3, Марко Мъркич 19, Николай Маринов)