Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) започна с победа защитата на титлата си. Момчетата на треньора Найден Найденов надиграха вицешампиона Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 гейма (25:17, 26:24, 25:15) в дербито на първия кръг на Суперлигата, състояло се в спортната зала на Сливница.

След близо година отсъствие за дупничани на терена отново се появи централният блокировач Венцислав Трифонов, който се възстанови от операция на рамото. Като разпределител пък игра Владимир Лобутов, който замести досегашният капитан Гьорги Гьргиев, продължил кариерата си в Турция. Добруджанци пък стартираха първенството с доста променен състав, като на мястото на четирима опитни състезатели от изминалия сезон бяха привлечени млади и перспективни играчи.

Утре от 16:00 часа Марек гостува на Миньор (Перник), който загуби с 0:3 гейма от Пирин (Разлог) на старта. Добруджа приема "Левски" от 18:00 часа утре.