Славия спечели с 2:0 домакинството си на "Ботев" (Пловдив) в първата среща от 14-ия кръг на "А" група. "Белите" стигнаха до трите точки след голове в края на мача. Точни за успеха бяха Ивайло Димитров - Косъма и появилият се като резерва Жереми Манзоро.

По този начин тимът на Иван Колев записа втора поредна победа и с актив от 22 точки заема четвъртото място, изпреварвайки Берое. "Ботев" (Пловдив) пък остава с 15 точки на осмото място. По-малко имат единствено Монтана (12) и Пирин (Благоевград) (4).

За гостуването на "Овча купел" треньорът на "Ботев" Ермин Шиляк направи редица промени след срамното отпадане от Купата (0:1 от Созопол). Стигна се дори до отстраняването от първия отбор на четирима основни играчи - капитанът Йордан Христов, Мариян Огнянов, Пламен Николов и Жоел Чибамба. Чистката и влизането в състава на редица младоци не доведе до положителен резултат и "канарчетата" разочароваха и днес. "Белите" доминираха през по-голямата част от мача и логично се поздравиха с победата, която дойде след голове в края. В 81-ата минута Ивайло Димитров най-после се разписа, след като преди това направи няколко пропуска. Карачанаков центрира отдясно, Косъма бе останал непокрит във вратарското поле, откъдето засече с глава и даде преднина на домакините - 1:0. В 83-ата появилият се на смяна Жереми Манзоро получи пас от Карата, обърна се и шутира в опразнената врата за крайното 2:0.