Берое се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България. Тимът отстрани на 1/8-финалите Банско след победа с 3:1 у дома и стана последният четвъртфиналист. Старозагорци откриха резултата в 40-ата минута след добро изпълнение на Георги Андонов от пряк свободен удар. Гостите от Банско изравниха в 45-ата минута. Андонов реализира за 2:1 в 64-ата минута, а в 76-ата гостите останаха в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Костадин Слаев. В 82-ата минута влезлият като резерва Елиаш оформи крайното 3:1.

В 15-ата минута Георги Андонов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Владимир Зафиров засече с глава, но топката рикошира в тяло на бранител на Банско. В 37-ата минута с атрактивно изпълнение Исмаил Иса засече центрирана топка в наказателното поле, но не намери целта.

В 40-ата минута Георги Андонов се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар близо до дъгата на наказателното поле. Нападателят елегантно изпрати топката директно в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Божидар Стойчев – 1:0. В 45-ата минута Банско изравни след бърза контраатака. Янислав Иванов стреля към вратата, но Венцислав Василев блокира на голлинията. Топката отново попадна в Иванов, който обаче комбинира с намиращия се на дъгата на наказателното поле Руслан Иванов, а той направи 1:1.

През второто полувреме Берое заигра още по-добре и в 49-ата минута Милисавлевич центрира от пряк свободен удар в малкото наказателно поле. Станислав Костов бе оставен непокрит, но ударът му с глава бе неуспешен. Последва и пропуск на Венцислав Василев с глава след центриране от корнер. В 64-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите се получи разбъркване, при което най-съобразителен бе Георги Андонов, направил резултата 2:1. В 72-ата минута Спас Делев уцели гредата, след като засече с глава центриране от фланга. В 76-ата минута гостите останаха в намален състав, след като за втори жълт и съответно червен картон бе изгонен Костадин Слаев.

В 82-ата минута Спас Делев проби отляво и центрира в малкото наказателно поле, където Елиаш засече отблизо, за да оформи крайното 3:1. Три минути след това Исмаил Иса получи на чиста голова позиция, но изпрати топката покрай рамката на вратата.

Двубоят по минути ТУК

БЕРОЕ - БАНСКО 3:1
1:0 Георги Андонов (40), 1:1 Руслан Иванов (45), 2:1 Георги Андонов (64), 3:1 Елиаш (82)

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 23.Илко Пиргов, 24.Венцислав Василев, 3.Владимир Зафиров, 4.Венелин Филипов, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 70. Том (62 smqna.jpg 21.Елиаш), 20.Неманя Милисавлевич, 7.Георги Андонов (к) (73 smqna.jpg 14.Георги Божилов), 9. Станислав Костов (52 smqna.jpg 77.Спас Делев), 10.Исмаил Иса
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 15.Георги Динков, 21.Елиаш, 13.Емин Ахмед, 11.Антон Огнянов, 77.Спас Делев, 14.Георги Божилов
Треньор: Петър Хубчев

14_1.jpgБАНСКО: 1.Божидар Стойчев, 3.Костадин Слаев jalt.jpg4erven.jpg, 6.Георги Кременлиев, 22.Николай Дичев, 14.Иван Топузов jalt.jpg, 24.Любомир Витанов, 10.Красимир Илиев (61 smqna.jpg 21.Борислав Хазуров), 19.Янислав Иванов (72 smqna.jpg 4.Васил Туджаров), 8.Руслан Иванов, 11. Атанас Чепилов, 16.Цветан Павлов (57 smqna.jpg 7.Георги Фикийн)
Резерви: 12.Александър Стоянов, 2.Йордан Лечов, 4.Васил Туджаров, 5.Йордан Йорданов, 7.Георги Фикийн, 21.Борислав Хазуров, 13.Димитър Везалов
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
Жълти картони: Костадин Слаев, Иван Топузов (Банско)
Червени картони: Костадин Слаев (76 - Банско)