Монтана се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България след победа с дузпи над Локомотив в Пловдив. Двата тима завършиха при 1:1 в редовното време на двубоя, а при наказателните удари гостите бяха по-точни.

Срещата започна с превес на домакините, докато гостите от Монтана показаха зъби едва в 34-ата минута, когато Асен Георгиев стреля от свободен удар.

Локо (Пловдив) поведе в 43-ата минута с гол на Емил Гъргоров, който завърши с точен удар центриране на Йоан Ласиман. В началото на втората част "смърфовете" пропуснаха още две добри възможности, при които Камбуров не успя да вкара.

Монтана изненадващо изравни в 65-ата минута, когато Иван Минчев вкара за 1:1, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на домакините. До края на мача Димо Бакалов и Камбуров се отчетоха с пропуски и мачът влезе в продължения.

В тях играта продължи в същия дух, но усилията на Локо останаха без резултат. При дузпите Гъргоров стреля в аут, а ударът на Крумов бе спасен от вратаря, докато за Монтана единствено Мичев пропусна от бялата точка.

За 1/4-финалите на турнира за Купата на България вече се класираха Черно море, ЦСКА, Литекс, Созопол и "Левски".

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - МОНТАНА 1:1 (3:5)
1:0 Емил Гъргоров (43), 1:1 Иван Минчев (65)

При дузпите:
0:1 Лазаров (Монтана), 1:1 Камбуров (Локомотив), 1:2 Дости (Монтана), 2:2 Кики (Локомотив), 2:2 Асен Георгиев (Монтана) - над вратата, 2:2 Емил Гъргоров (Локомотив) - аут, 2:3 Мичев (Монтана), 2:3 Крумов (Локомотив) - вратарят спасява, 2:4 Иван Минчев (Монтана)

Локо (Пловдив): Ясеин Ел Каруби, Крум Стоянов, Кирил Котев, Николай Димитров, Пламен Крумов, Оливие Боне, Стефан Велев, Бирсент Карагарен (smqna.jpg Бакалов 59'), Мартин Камбуров, Емил Гъргоров, Йоан Ласиман
Резерви: Скорчев, Дишлиев, Стамов, Дюфо, Кики, Йорданов

Монтана: Ивайло Василев, Владимир Мичев, Асен Георгиев, Георги Пашов, Иван Михов, Георги Ангелов, Любомир Генчев (smqna.jpg Минчев 54'), Алби Дости, Сергей Георгиев, Христиан Попов (smqna.jpg Илиев 46'), Борислав Балджийски
Резерви: Иванов, Хубчев, Генчев, Й.Георгиев, Лазаров

Съдия: Таско Тасков
Стадион: "Локомотив"