"Левски" спечели с 3:1 срещу Несебър при гостуването си на лидера в Югоизточната "В" група и очаквано се класира на 1/4-финалите за Купата на България. В герой за тима на Стойчо Стоев се превърна Божидар Краев. Талантът блесна с два гола и асистенция за попадението на Мигел Бедоя, а освен това пропусна няколко шанса, разминавайки се с хеттрик.

"Сините" си подпечатаха продължаването в турнира още преди почивката. В 13-ата минута Краев откри - 0:1. Умар Диаби нахлу отляво, пусна успоредно на голлинията, а пред вратаря на Несебър Росен Андонов, Бедоя технично с пета продължи към таланта, който вкара от непосредствена близост. В 27-ата испанецът получи топката от Краев на границата на наказателното поле, стреля силно с левия крак, реализирайки под гредата - 0:2. Само секунди след това резултатът набъбна до класическото 3:0 за "Левски". Краев бе изведен отдясно в наказателното поле от Де Нойер, стреля от движение и технично прати топката в далечния ъгъл на Андонов.

В 32-ата капитанът на домакините Николай Костов изпълни перфектно пряк свободен удар, при който Боян Йоргачевич бе безпомощен - 1:3. До края сръбският вратар на "сините" беше затруднен още няколко пъти след удари на Трайо Грозев, Цветомир Цонков и отново чрез Костов от фаул.

Втората част премина в далеч по-спокойно темпо, като гостите доиграваха срещата, пестейки сили за предстоящата визита в понеделник на Монтана от 14-ия кръг на "А" група.

За мача в Несебър Стойчо Стоев даде почивка на някои от основните си футболисти, а освен това беше лишен от услугите на контузените Владимир Гаджев, Георги Костадинов и Атанас Курдов. Място в групата изобщо не намериха националите Веселин Минев и Живко Миланов, а почивка бе дадена и на Роман Прохазка, който беше резерва днес, но не влезе в игра. Атаката поведе Умар Диаби, подпомаган по крилата от Божидар Краев и Денис Махмудов. Македонското крило отново разочарова, а както Диаби, така и заменилият го през втората част Линел Китамбала също бяха неубедителни. В доиграването на мача Стоев пусна като резерви Владислав Мисяк и Илия Димитров, давайки им шанс за изява.

През целия мач "сините" действаха много уверено и въпреки многото промени в състава рядко се пропукваха и почти не позволяваха на "делфините" на Николай Русев - Джангъра да затрудняват Йоргачевич.

Както вече стана ясно, жребият за 1/4-финалите ще се тегли на 3 ноември (вторник), когато "Левски" ще научи името на следващия си съперник.

Мачът по минути - ТУК!

НЕСЕБЪР - "ЛЕВСКИ" 1:3
0:1 Божидар Краев (13), 0:2 Мигел Бедоя (27), 0:3 Божидар Краев (28), 1:3 Николай Костов (32)