Литекс продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи с 4:2 в осминафинална среща Дунав. Младежкият национал Георги Минчев заби два гола за ловчанлии, а по един добавиха Данило Асприля и Арсенио Нунеш. Попаденията за тима от Русе вкараха Юлиян Ненов и Йордан Димитров.

Така Литекс стана поредния отбор, който си осигури класиране за четвъртфиналите за Купата на България. Това сториха още ЦСКА, Черно море и Созопол.

Литекс поведе в резултата в 29-ата минута, когато Данило Асприля от няколко метра не остави шансове на вратаря на Дунав. Изненадващо обаче гостите бързо стигнаха до изравняване. Юлиян Ненов прати топката в мрежата от малък ъгъл и попадна в прегърдките на своите съотборници.

През втората част Георги Минчев взе нещата в свои ръце и наниза два бързи гола, с които успокои домакините. Арсенио Нунеш в 88-ата минута направи 4:1, а в последните секунди на срещата Йордан Димитров от Дунав оформи крайното 4:2.