Втородивизионният Созопол елиминира „Ботев” (Пловдив) на осминафиналите на турнира за Купата на България. Тимът от морския град надделя с 1:0 у дома и продължава напред към четвъртфиналите, където място вече си осигуриха Черно море и ЦСКА.

Единственото попадение в срещата падна още в четвъртата минута, когато Емануил Манев бе изпуснат от защитата на „Ботев” и прати топката в мрежата.

До края на срещата играчите на Ермин Шиляк опитаха какво ли не, но не успяха да стигнат дори до изравнителен гол. С пропуски се отчетоха Грегъри Нелсън, Чибамба и Кифуети.

Загубата отежнява още повече положението на треньора на „Ботев” Ермин Шиляк, който не записва добри резултати начело на тима, а и отдавна се говори за напрежение между него и футболистите.