Приказката за изненадата в турнира за Купата на България – Вихър (Строево) приключи. Тимът отпадна на осминафиналите на надпреварата след загуба с 0:5 от елитния Черно море. Срещата се игра на базата на „Ботев” (Пловдив) в Коматево.

„Моряците” взеха своето лесно и продължават напред към четвъртфиналите.

Тимът на Никола Спасов вкара два бързи гола в края на първото полувреме и предреши изхода на срещата. Симеон Райков и Хуан Мануел Вереа в рамките на 3 минути се разписаха във вратата на Вихър.

Още два бързи гола в началото на втората част направиха резултата 4:0 за Черно море. Отново Симеон Райков бе един от голмайсторите, а другото попадение отбеляза Валентин Йосков.

В 84-ата минута дойде време и на младия Мартин Костадинов да се разпише за „моряците”, като по този начин оформи крайното 5:0 за Черно море.